Неділя, 28.05.2017, 07:54
Вітаю Вас Гість | RSS


Електронна бібліотека
Володимир-Волинського педагогічного коледжу
ім. А.Ю.Кримського


Мова сайту

Виберіть потрібну мову
Індивідуальний план навчання
Останні коментарі
Наш банер


Кількість матеріалів
 Коментарів: 296
 Новин: 78
 Всього матеріалів: 1559
 Форум: 130/4421
 Сайтів: 211
 Гостьова книга: 9
 Статтей: 97
Конкурси для сайтів
Дружні сайти
Партнерська реклама
Головна » 2016 » Жовтень » 21 » 12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel
13:02
12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel

12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel

Порція порад для прискорення дій у цій програмі. Про них розповість Микола Павлов - автор проекту «Планета Excel», що змінює уявлення людей про те, що насправді можна зробити за допомогою цієї чудової програми і всього пакета Office. Микола є IT-тренером, розробником і експертом по продуктах Microsoft Office, Microsoft Office Master, Microsoft Most Valuable Professional. Ось перевірені ним особисто прийоми для прискореної роботи в Excel.
Швидке додавання нових даних в діаграму.
Якщо для вашої вже побудованої діаграми на аркуші з'явилися нові дані, які потрібно додати, то можна просто виділити діапазон з новою інформацією, скопіювати його (Ctrl C) і потім вставити прямо в діаграму (Ctrl V).
 
Миттєве заповнення (Flash Fill).
Ця функція з'явилася тільки в останній версії Excel 2013, але вона варта того, щоб оновитися до нової версії достроково. Припустимо, що у вас є список повних ПІБ (Іванов Іван Іванович), які вам треба перетворити на скорочені (Іванов І. І.). Щоб виконати таке перетворення, потрібно просто почати писати бажаний текст в сусідньому стовпці вручну. На другий чи третій рядку Excel спробує вгадати наші дії і виконає подальшу обробку автоматично. Залишиться тільки натиснути клавішу Enter для підтвердження, і всі імена будуть перетворені миттєво.
 
Подібним чином можна витягати імена з email'ов, склеювати ПІБ з фрагментів і т. д.
 
Копіювання без порушення форматів
Ви, швидше за все, знаєте про «чарівний» маркер автозаповнення - тонкий чорний хрест в правому нижньому кутку комірки, потягнувши за який можна скопіювати вміст комірки або формулу відразу на кілька осередків. Однак є один неприємний нюанс: таке копіювання часто порушує дизайн таблиці, т. як копіюється не тільки формула, а й формат комірки. Цього можна уникнути, якщо відразу після протягування чорним хрестом натиснути на смарт-тег - спеціальний значок, що з'являється в правому нижньому кутку скопійованої області.
Якщо вибрати опцію «Копіювати тільки значення» (Fill Without Formatting), то Microsoft Excel скопіює вашу формулу без формату і не буде псувати оформлення.
Відображення даних з таблиці Excel на мапі
В останній версії Excel 2013 з'явилася можливість швидко відобразити на інтерактивній карті ваші геодизичні дані, наприклад продажу по містах і т. п. Для цього потрібно перейти в «Магазин додатків» (Office Store) на вкладці "Вставка" (Insert) і встановити звідти плагін Bing Maps. Це можна зробити і за прямим посиланням з сайту, натиснувши кнопку Add. Після додавання модуля його можна вибрати у випадаючому списку «Мої додатки» (My Apps) на вкладці "Вставка" (Insert) і помістити на ваш робочий лист. Залишиться виділити ваші комірки з даними і натиснути на кнопку Show Locations в модулі карти, щоб побачити наші дані на ній.
При бажанні в налаштуваннях плагіна можна вибрати тип діаграми і кольору зображення.
 
Швидкий перехід до потрібного аркушу
Якщо у вашій книзі кількість робочих аркушів перевалило за 10, то орієнтуватися в них стає важкувато. Клацніть правою кнопкою миші на будь-якій з кнопок прокрутки ярличків аркушів в лівому нижньому куті екрану.
 
З'явиться зміст, і на будь-який потрібний лист можна буде перейти миттєво.
 
Також можна створити на окремому аркуші зміст із гіперпосиланнями. Це трохи складніше, але часто зручніше.
 
Перетворення рядків у стовпці і навпаки
Якщо вам коли-небудь доводилося вручну перекладати комірки з рядків в стовпці, то ви оціните наступний трюк:
1. Виділіть діапазон.
2. Скопіюйте його (Ctrl + C) або, натиснувши на праву кнопку миші, виберіть «Копіювати» (Copy).
3. Клацніть правою кнопкою миші по комірці, куди хочете вставити дані, і виберіть у контекстному меню один з варіантів спеціальної вставки - значок «Транспонувати» (Transpose).
 
У старих версіях Excel немає такого значка, але можна вирішити проблему за допомогою спеціальної вставки (Ctrl + Alt + V) і вибору опції «Транспонувати» (Transpose).
 
Випадаючий перелік в комірці
 
Якщо в яку-небудь клітинку передбачається введення строго певних значень з дозволеного набору (наприклад, тільки «так» і «ні» або тільки зі списку відділів компанії і т. д.), то це можна легко організувати за допомогою алгоритму:
1. Виділіть клітинку (або діапазон комірок), в яких має бути таке обмеження.
2. Натисніть кнопку «Перевірка даних» на вкладці «Дані» (Data - Validation).
3. У випадаючому списку «Тип» (Allow) виберіть варіант «Список» (List).
4. В полі «Джерело» (Source) задайте діапазон, що містить еталонні варіанти елементів, які і будуть згодом випадати при введенні.
 
Просунуті трюки з тієї ж серії: випадає список з наповненням, пов'язані випадающі списки, випадающий список з фотографією і т. д.
 
"Розумна" таблиця
 
Якщо виділити діапазон з даними і на вкладці «Головна» натиснути «Форматувати як таблицю» (Home - Format as Table), то наш список буде перетворений в «розумну» таблицю, яка (крім модної смугастої розмальовки) вміє багато корисного:
- Автоматично розтягуватися при дописуванні до неї нових рядків або стовпців.
- Введені формули автоматом будуть копіюватися на весь стовпець.
- Шапка такої таблиці автоматично закріплюється при прокручуванні, і в ній включаються кнопки фільтра для відбору і сортування.
- На вкладці «Конструктор» (Design) в таку таблицю можна додати рядок підсумків з автоматичним обчисленням.
 
Міні-діаграми
 
Міні-діаграми (інколи їх називають спарклайнами) - це намальовані прямо в комірках мініатюрні діаграми, наочно відображають динаміку наших даних. Щоб їх створити, натисніть кнопку «Графік» (Line) або «Гістограма» (Columns) у групі «Міні-діаграми» (Sparklines) на вкладці "Вставка" (Insert). У вікні, вкажіть діапазон з вихідними числовими даними і осередки, куди ви хочете вивести Міні-діаграми.
 
Після натискання на кнопку «ОК» Microsoft Excel створить їх у зазначених комірках. На вкладці «Конструктор» (Design) можна додатково налаштувати їх колір, тип, включити відображення мінімальних і максимальних значень і т. д.
 
Відновлення незбережених файлів
 
П'ятниця. Вечір. Довгоочікуваний кінець трудового тижня. Передчуваючи відпочинок, ви закриваєте звіт, з яким возилися останню половину дня, і в діалоговому вікні «Зберегти зміни у файлі?» Раптом чогось тиснете «Ні».
Спорожнілий офіс оголошує ваш несамовитий крик, але вже пізно - кілька останніх годин роботи пішли псу під хвіст і замість приємного вечора в компанії друзів вам доведеться відновлювати втрачене.
Насправді, є неслабкий шанс виправити ситуацію. Якщо у вас Excel 2010, то натисніть на «Файл» - «Останні» (File - Recent) і знайдіть у правому нижньому кутку екрана кнопку «Відновити незбережені книги» (Recover Unsaved Workbooks). В Excel 2013 шлях трохи інший: «Файл» - «Відомості» - «Управління версіями» - «Відновити незбережені книги» (File - Properties - Recover Unsaved Workbooks). Відкриється спеціальна папка з надр Microsoft Office, куди на такий випадок зберігаються тимчасові копії всіх створених або змінених, але незбережених книг.
 
Порівняння двох діапазонів на відмінності і збіги
 
Дуже часто при роботі в Excel виникає необхідність порівняти два списки і швидко знайти елементи, які в них збігаються або відрізняються. Найшвидший і наочний спосіб зробити це:
1. Виділіть обидва порівнюваних стовпчика (утримуючи клавішу Ctrl).
2. Виберіть на вкладці «Головна» - «Умовне форматування» - «Правила виділення осередків» - «Повторювані значення» (Home - Conditional formatting - Highlight Cell Rules - Duplicate Values).
3. Виберіть варіант «Унікальні» (Unique) у випадаючому списку.
 
Підбір результатів розрахунку під потрібні значення
 
Ви коли-небудь підбирали вхідні значення у вашому розрахунку Excel, щоб отримати на виході потрібний результат? У такі моменти відчуваєш себе запеклим артилеристом, правда? Всього-то пара десятків ітерацій «недоліт - переліт», і ось воно, довгоочікуване «влучення»!
Microsoft Excel зможе зробити таку підгонку за вас, причому швидше і точніше. Для цього натисніть на вкладці "Вставка" кнопку «Аналіз" що якщо "» і виберіть команду «Підбір параметра» (Insert - What If Analysis - Goal Seek). У вікні задайте комірку, де хочете підібрати потрібне значення, бажаний результат і вхідну клітинку, яка повинна змінитися. Після натискання на «ОК» Excel виконає до 100 «пострілів», щоб підібрати необхідний вами підсумок з точністю до 0,001.
 
 
Категорія: Новини | Переглядів: 174 | Додав: Гість | Теги: простих, прискореної, 12, ефективних, Excel, роботи, але, прийомів, для | Рейтинг: 0.0/0

Додати публікацію в соціальні сервіси:
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук по сайті
Форма входу
Неділя
28.05.2017, 07:54

Логін:
Пароль:

[ Керування профілем ]
Рейтинг матеріалів
Електронний посібник...
Завантажень: 1689
Переглядів: 2588
Рейтинг: 3.8

Сайт з матеріалами д...
Завантажень: 1586
Переглядів: 818
Рейтинг: 0.0

Презентація «Графіки...
Завантажень: 1155
Переглядів: 902
Рейтинг: 1.0

Рейтинг всіх матеріалів
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Рейтинг користувачів
bgd
Файлів: 225
лаборант
Файлів: 124
sveta
Файлів: 67
1985
Файлів: 63
Rus2007
Файлів: 62
Rus2007
Репутація: 1038
bgd
Репутація: 1037
pozitivka_ua
Репутація: 101
slavik513
Репутація: 62
ТА-Т-А
Репутація: 59
bgd
Ранг: Головний адмін
Rus2007
Ранг: Адміністратор
master
Ранг: Адміністратор
yurynets
Ранг: Адміністратор
pozitivka_ua
Ранг: Ветеран спілкування
bgd
Коментарів: 79
pozitivka_ua
Коментарів: 23
slavik513
Коментарів: 16
Yulianna
Коментарів: 7
VeriZon
Коментарів: 7
pozitivka_ua
Повідомлень: 569
bgd
Повідомлень: 393
slavik513
Повідомлень: 199
Rus2007
Повідомлень: 143
master
Повідомлень: 86
bgd
Статтей: 65
pozitivka_ua
Статтей: 12
ТА-Т-А
Статтей: 5
BOS
Статтей: 4
sveta
Статтей: 4

Повний список користувачів
Статистика сайту

Зареєстровано на сайті:

Всього: 2192
Нових за місяць: 26
Нових за тиждень: 5
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Із них:

Адміністраторів: 4
Модераторів: 4
Викладачів: 75
Лаборантів: 9
Студентів: 353
Друзів: 196
Користувачів: 1551

Із них:

Хлопців: 604
Дівчат: 1568

Зараз на сайті:

Онлайн всього: 86
Гостей: 86
Користувачів: 0

Сайт сьогодні відвідали
Відвідувачі сайту
Free counters!

Рейтинг ресурсу
Цена vvpk.at.ua Траст vvpk.at.ua
Настоящий ПР vvpk.at.ua vvpk.at.ua Alexa/PR
vvpk.at.ua Tic/PR
Ми зареєстровані:
Каталог україномовних сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл SysAdminsUA Каталог українських сайтів bigmir)net TOP 100 Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера Белый каталог сайтов Каталог webplus.info
Анализ интернет сайта Яндекс цитирования Яндекс.Метрика Безкоштовний каталог сайтів

© ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського", 2011-2017
Розробка і дизайн: Ващук Б.В.