Вівторок, 23.01.2018, 03:08
Вітаю Вас Гість | RSS


Електронна бібліотека
Володимир-Волинського педагогічного коледжу
ім. А.Ю.Кримського


Мова сайту

Виберіть потрібну мову
Індивідуальний план навчання
Меню матеріалів
Останні коментарі
Наш банер


Кількість матеріалів
 Коментарів: 290
 Новин: 77
 Всього матеріалів: 1622
 Форум: 134/4454
 Сайтів: 212
 Гостьова книга: 9
 Статтей: 97
Конкурси для сайтів
Дружні сайти
Лічильник сайтуГоловна » 2016 » Жовтень » 21 » 12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel
13:02
12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel

12 простих, але ефективних прийомів для прискореної роботи в Excel

Порція порад для прискорення дій у цій програмі. Про них розповість Микола Павлов - автор проекту «Планета Excel», що змінює уявлення людей про те, що насправді можна зробити за допомогою цієї чудової програми і всього пакета Office. Микола є IT-тренером, розробником і експертом по продуктах Microsoft Office, Microsoft Office Master, Microsoft Most Valuable Professional. Ось перевірені ним особисто прийоми для прискореної роботи в Excel.
Швидке додавання нових даних в діаграму.
Якщо для вашої вже побудованої діаграми на аркуші з'явилися нові дані, які потрібно додати, то можна просто виділити діапазон з новою інформацією, скопіювати його (Ctrl C) і потім вставити прямо в діаграму (Ctrl V).
 
Миттєве заповнення (Flash Fill).
Ця функція з'явилася тільки в останній версії Excel 2013, але вона варта того, щоб оновитися до нової версії достроково. Припустимо, що у вас є список повних ПІБ (Іванов Іван Іванович), які вам треба перетворити на скорочені (Іванов І. І.). Щоб виконати таке перетворення, потрібно просто почати писати бажаний текст в сусідньому стовпці вручну. На другий чи третій рядку Excel спробує вгадати наші дії і виконає подальшу обробку автоматично. Залишиться тільки натиснути клавішу Enter для підтвердження, і всі імена будуть перетворені миттєво.
 
Подібним чином можна витягати імена з email'ов, склеювати ПІБ з фрагментів і т. д.
 
Копіювання без порушення форматів
Ви, швидше за все, знаєте про «чарівний» маркер автозаповнення - тонкий чорний хрест в правому нижньому кутку комірки, потягнувши за який можна скопіювати вміст комірки або формулу відразу на кілька осередків. Однак є один неприємний нюанс: таке копіювання часто порушує дизайн таблиці, т. як копіюється не тільки формула, а й формат комірки. Цього можна уникнути, якщо відразу після протягування чорним хрестом натиснути на смарт-тег - спеціальний значок, що з'являється в правому нижньому кутку скопійованої області.
Якщо вибрати опцію «Копіювати тільки значення» (Fill Without Formatting), то Microsoft Excel скопіює вашу формулу без формату і не буде псувати оформлення.
Відображення даних з таблиці Excel на мапі
В останній версії Excel 2013 з'явилася можливість швидко відобразити на інтерактивній карті ваші геодизичні дані, наприклад продажу по містах і т. п. Для цього потрібно перейти в «Магазин додатків» (Office Store) на вкладці "Вставка" (Insert) і встановити звідти плагін Bing Maps. Це можна зробити і за прямим посиланням з сайту, натиснувши кнопку Add. Після додавання модуля його можна вибрати у випадаючому списку «Мої додатки» (My Apps) на вкладці "Вставка" (Insert) і помістити на ваш робочий лист. Залишиться виділити ваші комірки з даними і натиснути на кнопку Show Locations в модулі карти, щоб побачити наші дані на ній.
При бажанні в налаштуваннях плагіна можна вибрати тип діаграми і кольору зображення.
 
Швидкий перехід до потрібного аркушу
Якщо у вашій книзі кількість робочих аркушів перевалило за 10, то орієнтуватися в них стає важкувато. Клацніть правою кнопкою миші на будь-якій з кнопок прокрутки ярличків аркушів в лівому нижньому куті екрану.
 
З'явиться зміст, і на будь-який потрібний лист можна буде перейти миттєво.
 
Також можна створити на окремому аркуші зміст із гіперпосиланнями. Це трохи складніше, але часто зручніше.
 
Перетворення рядків у стовпці і навпаки
Якщо вам коли-небудь доводилося вручну перекладати комірки з рядків в стовпці, то ви оціните наступний трюк:
1. Виділіть діапазон.
2. Скопіюйте його (Ctrl + C) або, натиснувши на праву кнопку миші, виберіть «Копіювати» (Copy).
3. Клацніть правою кнопкою миші по комірці, куди хочете вставити дані, і виберіть у контекстному меню один з варіантів спеціальної вставки - значок «Транспонувати» (Transpose).
 
У старих версіях Excel немає такого значка, але можна вирішити проблему за допомогою спеціальної вставки (Ctrl + Alt + V) і вибору опції «Транспонувати» (Transpose).
 
Випадаючий перелік в комірці
 
Якщо в яку-небудь клітинку передбачається введення строго певних значень з дозволеного набору (наприклад, тільки «так» і «ні» або тільки зі списку відділів компанії і т. д.), то це можна легко організувати за допомогою алгоритму:
1. Виділіть клітинку (або діапазон комірок), в яких має бути таке обмеження.
2. Натисніть кнопку «Перевірка даних» на вкладці «Дані» (Data - Validation).
3. У випадаючому списку «Тип» (Allow) виберіть варіант «Список» (List).
4. В полі «Джерело» (Source) задайте діапазон, що містить еталонні варіанти елементів, які і будуть згодом випадати при введенні.
 
Просунуті трюки з тієї ж серії: випадає список з наповненням, пов'язані випадающі списки, випадающий список з фотографією і т. д.
 
"Розумна" таблиця
 
Якщо виділити діапазон з даними і на вкладці «Головна» натиснути «Форматувати як таблицю» (Home - Format as Table), то наш список буде перетворений в «розумну» таблицю, яка (крім модної смугастої розмальовки) вміє багато корисного:
- Автоматично розтягуватися при дописуванні до неї нових рядків або стовпців.
- Введені формули автоматом будуть копіюватися на весь стовпець.
- Шапка такої таблиці автоматично закріплюється при прокручуванні, і в ній включаються кнопки фільтра для відбору і сортування.
- На вкладці «Конструктор» (Design) в таку таблицю можна додати рядок підсумків з автоматичним обчисленням.
 
Міні-діаграми
 
Міні-діаграми (інколи їх називають спарклайнами) - це намальовані прямо в комірках мініатюрні діаграми, наочно відображають динаміку наших даних. Щоб їх створити, натисніть кнопку «Графік» (Line) або «Гістограма» (Columns) у групі «Міні-діаграми» (Sparklines) на вкладці "Вставка" (Insert). У вікні, вкажіть діапазон з вихідними числовими даними і осередки, куди ви хочете вивести Міні-діаграми.
 
Після натискання на кнопку «ОК» Microsoft Excel створить їх у зазначених комірках. На вкладці «Конструктор» (Design) можна додатково налаштувати їх колір, тип, включити відображення мінімальних і максимальних значень і т. д.
 
Відновлення незбережених файлів
 
П'ятниця. Вечір. Довгоочікуваний кінець трудового тижня. Передчуваючи відпочинок, ви закриваєте звіт, з яким возилися останню половину дня, і в діалоговому вікні «Зберегти зміни у файлі?» Раптом чогось тиснете «Ні».
Спорожнілий офіс оголошує ваш несамовитий крик, але вже пізно - кілька останніх годин роботи пішли псу під хвіст і замість приємного вечора в компанії друзів вам доведеться відновлювати втрачене.
Насправді, є неслабкий шанс виправити ситуацію. Якщо у вас Excel 2010, то натисніть на «Файл» - «Останні» (File - Recent) і знайдіть у правому нижньому кутку екрана кнопку «Відновити незбережені книги» (Recover Unsaved Workbooks). В Excel 2013 шлях трохи інший: «Файл» - «Відомості» - «Управління версіями» - «Відновити незбережені книги» (File - Properties - Recover Unsaved Workbooks). Відкриється спеціальна папка з надр Microsoft Office, куди на такий випадок зберігаються тимчасові копії всіх створених або змінених, але незбережених книг.
 
Порівняння двох діапазонів на відмінності і збіги
 
Дуже часто при роботі в Excel виникає необхідність порівняти два списки і швидко знайти елементи, які в них збігаються або відрізняються. Найшвидший і наочний спосіб зробити це:
1. Виділіть обидва порівнюваних стовпчика (утримуючи клавішу Ctrl).
2. Виберіть на вкладці «Головна» - «Умовне форматування» - «Правила виділення осередків» - «Повторювані значення» (Home - Conditional formatting - Highlight Cell Rules - Duplicate Values).
3. Виберіть варіант «Унікальні» (Unique) у випадаючому списку.
 
Підбір результатів розрахунку під потрібні значення
 
Ви коли-небудь підбирали вхідні значення у вашому розрахунку Excel, щоб отримати на виході потрібний результат? У такі моменти відчуваєш себе запеклим артилеристом, правда? Всього-то пара десятків ітерацій «недоліт - переліт», і ось воно, довгоочікуване «влучення»!
Microsoft Excel зможе зробити таку підгонку за вас, причому швидше і точніше. Для цього натисніть на вкладці "Вставка" кнопку «Аналіз" що якщо "» і виберіть команду «Підбір параметра» (Insert - What If Analysis - Goal Seek). У вікні задайте комірку, де хочете підібрати потрібне значення, бажаний результат і вхідну клітинку, яка повинна змінитися. Після натискання на «ОК» Excel виконає до 100 «пострілів», щоб підібрати необхідний вами підсумок з точністю до 0,001.
 
 
Категорія: Новини | Переглядів: 345 | Додав: Гість | Теги: простих, прискореної, 12, ефективних, Excel, роботи, але, прийомів, для | Рейтинг: 0.0/0

Додати публікацію в соціальні сервіси:
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук по сайті
Форма входу
Вівторок
23.01.2018, 03:08

Логін:
Пароль:

[ Керування профілем ]
Рейтинг матеріалів
Електронний посібник...
Завантажень: 1769
Переглядів: 2781
Рейтинг: 3.8

Сайт з матеріалами д...
Завантажень: 1612
Переглядів: 933
Рейтинг: 0.0

Презентація «Графіки...
Завантажень: 1172
Переглядів: 1022
Рейтинг: 1.0

Рейтинг всіх матеріалів
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Рейтинг користувачів
bgd
Файлів: 229
лаборант
Файлів: 71
1985
Файлів: 68
sveta
Файлів: 64
vera_28v
Файлів: 62
Rus2007
Репутація: 1038
bgd
Репутація: 1037
pozitivka_ua
Репутація: 101
slavik513
Репутація: 62
ТА-Т-А
Репутація: 59
bgd
Ранг: Головний адмін
Rus2007
Ранг: Адміністратор
master
Ранг: Адміністратор
yurynets
Ранг: Адміністратор
pozitivka_ua
Ранг: Ветеран спілкування
Ващук Богдан Володимирович
Коментарів: 80

Наталія Марчук
Коментарів: 23

Ярослав Чоп
Коментарів: 16

Тарас Макаревич
Коментарів: 7

Тетяна Листопад
Коментарів: 6

Наталія Марчук
Повідомлень: 569

Ващук Богдан Володимирович
Повідомлень: 394

Ярослав Чоп
Повідомлень: 199

Цаль-Цалько Руслан Йосипович
Повідомлень: 143

Василь Цьось
Повідомлень: 99

Ващук Богдан Володимирович
Статтей: 65

Наталія Марчук
Статтей: 12

Тетяна Токарева
Статтей: 5

Оксана Білик
Статтей: 4

Лупенко-Ковтун С.М.
Статтей: 4


Повний список користувачів
Статистика сайту

Зареєстровано на сайті:

Всього: 2435
Нових за місяць: 20
Нових за тиждень: 8
Нових вчора: 1
Нових сьогодні: 0

Із них:

Адміністраторів: 6
Модераторів: 0
Викладачів: 76
Лаборантів: 10
Студентів: 362
Друзів: 199
Користувачів: 1782

Із них:

Хлопців: 665
Дівчат: 1748

Зараз на сайті:

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт сьогодні відвідали
Відвідувачі сайту
Free counters!

Рейтинг ресурсу
Цена vvpk.at.ua Траст vvpk.at.ua
Настоящий ПР vvpk.at.ua vvpk.at.ua Alexa/PR
vvpk.at.ua Tic/PR
Ми зареєстровані:
Каталог україномовних сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл SysAdminsUA Каталог українських сайтів bigmir)net TOP 100 Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера Белый каталог сайтов Каталог webplus.info
Анализ интернет сайта Безкоштовний каталог сайтів

© ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського", 2011-2018
Розробка і дизайн: Ващук Б.В.