Субота, 31.10.2020, 08:14
Вітаю Вас Гість | RSS


Електронна бібліотека
Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу
ім. А.Ю.Кримського Волинської обласної ради

Мова сайту

Виберіть потрібну мову
Індивідуальний план навчання
Меню матеріалів
Останні коментарі
Наш банер


Кількість матеріалів
 Коментарів: 299
 Новин: 88
 Всього матеріалів: 1726
 Форум: 155/4955
 Сайтів: 579
 Гостьова книга: 755
 Статтей: 306
Конкурси для сайтів
Дружні сайти
Лічильник сайтуГоловна » 2019 » Листопад » 5 » Де навчатись вчителям: добірка можливостей (Частина 2)
13:59
Де навчатись вчителям: добірка можливостей (Частина 2)

Підготовка вчителів – це ключове в реформі освіти. Тому “Нова українська школа” підготувала другу добірку можливостей для вчителів.

Перелік, що нижче, – не повний. Першу частину можливостей для вчителів можна подивитися за цим посиланням. Також ви можете стежити за анонсами подій у нашій “Афіші“.

Першу добірку можливостей для вителів можна переглянути за цим посиланням.

Онлайн-навчання

Онлайн-освіта – це справжній світовий тренд, і в Україні є кілька організацій, які підхопили його та пропонують якісний відеоконтент. Серед переваг такого навчання – можливість проходити його будь-де і будь-коли. Головне – доступ до інтернету.

До речі, перегляд лекцій в онлайні може стати не тільки інструментом вашого професійного зростання, а й допомогою в проведенні занять. Наприклад, ви можете переглядати відео на уроці разом з учнями або задавати їх як домашнє завдання з подальшим обговоренням у класі.

EdEra

Для кого: для всіх вчителів

Мова: українська

Хто готує: українські науковці, вчителі, практики з різних галузей

Ціна: безкоштовно (включно з сертифікатами)

Це студія онлайн-освіти, яка займається виробництвом власних онлайн-курсів. Загальнодоступних курсів тут ще небагато, але їхня кількість постійно зростає.

EdEra часто співпрацює з Міністерством освіти і науки, тож тут є чимало освітніх можливостей, створених спільно з МОН: для вчителів початкової школи (щодо сучасних методик викладання – для вчителів, які візьмуть перші класи у 2018/2019 навчальному році, проте проходити цей курс можуть усі охочі), про оновлені програми початкової та базової освіти.

Також на EdEra є курси для підготовки до ЗНО з різних предметів. Відео з нього особливо легко застосувати на уроках. Проте їх можна спробувати розглянути і з погляду методології – яким способом доноситься матеріал та спробувати впроваджувати подібні практики.

Окрім того, спільно з Програмою розвитку ООН в Україні EdEra розробила антикорупційний урок, який можна провести в будь-якій школі. Матеріали для його проведення (сценарій, презентацію і відео) можна подивитись за цим посиланням.

Окрім відеоуроків, тут є освітня література, якою можна користуватися безкоштовно.

Prometheus

Для кого: для всіх вчителівФото з Facebook-сторінки Prometheus

Мова: українська

Хто готує: викладачі українських вишів та практики у різних сферах

Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом)

Це громадська онлайн-платформа, на якій зібрані курси від українських науковців та трохи перекладів іноземних курсів. Навчання відбувається у кілька етапів: перегляд відеолекцій, обговорення важливих питань на форумі з іншими студентами та викладачами, складання тесту та отримання сертифікату із підписом викладача.

На Prometheus є як предметні курси, які допоможуть вам слідкувати за новинками у вашій галузі знань, так і загальні – що будуть корисні вам як педагогу. Це, наприклад, комунікаційні інструменти для побудови репутації, психологія стресу та способи боротьби з ним, візуалізація даних, наука повсякденного мислення тощо.

Для зручності Prometheus групує курси однієї тематики в цикли, але їх поки лише чотири (серед них, до речі, є цикл з підготовки до ЗНО), тож варто ретельно передивитися список курсів-одинаків. На платформі є освіта як для початківців, так і для професіоналів. Список доступних навчань постійно оновлюється, тому рекомендуємо зареєструватись (у правому верхньому куті), аби бути в курсі оновлень.

ВУМ (Відкритий Університет Майдану)


Для кого: Для всіх вчителів та особливо для вчителів з права, фінансової грамотностіФото з Facebook-сторінки VUM

Мова: українська

Хто готує: викладачі бізнес-шкіл, представники громадського сектору, практики з бізнесу та соціальної сфери

Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом)

Це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні, тому тут немає академічних курсів – з математики чи то фізики – або присвячених методикам викладання. Та водночас тут зібрано чимало курсів, що будуть корисні вам, аби покращити педагогічну майстерність: креативне мислення, теорія поколінь, верифікація в інтернеті, мова жестів, інформаційна безпека.

Також є кілька курсів, які особливо стануть у нагоді викладачам права і фінансової грамотності: кредит – це зло?; особистий та сімейний бюджет; права людини в дії (хоча цей курс підійде всім педагогам), школа свідомого громадянина тощо.

Тут діє подібна для всіх освітніх інтернет-платформ система навчання: відеолекції, обговорення на форумі, тести та сертифікати.

Скарбниця курсів постійно поповнюється – нові вишколи анонсуються в окремому розділі та за допомогою e-mail розсилки серед зареєстрованих користувачів. Зареєструватись можна, натиснувши на напис “Реєстрація” у верхньому правому куті сайту.

Cambridge English Webinars

Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче поліпшити свою англійськуФото: автор – AlexBrylov, Depositphotos

Мова: англійська

Хто готує: викладачі Кембріджсього університету

Ціна: безкоштовно

Це вебінари з англійської мови, які можуть надихнути вас використовувати нестрандартні методи під час занять, допоможуть завжди “бути у формі” щодо знання англійської та нададуть відповіді на запитання щодо екзаменів для вступу у Кембрідж.

Кожен вебінар має розділ “питання - відповідь”, тож ви зможете запитати все, що вас цікавить. Окрім записаного відео, ви отримаєте всі матеріали, що використовувалися під час навчання, список корисних посилань, а також сертифікат про участь у вебінарі.

Окрім відеонавчання, на сайті є практичні завдання, які ви можете використовувати для навчання учнів та для поглиблення своїх знань. Окрім того, на сайті є плани уроків, варіанти активностей на уроці, приклади екзаменаційних завдань та посібники, а також список конференцій та семінарів - привід відвідати Британію, США та інші країни.

Також у розділі Teaching English можна знайти інформацію про повноцінні освітні курси для вчителів (CELTA, CELTA-P, CELTA-S), про які ми розкажемо в наступній добірці.

British Council

Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче покращити свою англійськуФото з Facebook-сторінки British Council

Мова: англійська

Хто готує: носії мови та викладачі англійської

Ціна: як безкоштовно, так і платно (від сотні гривень до кількох тисяч)

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що займається розвитком англійської мови в різних країнах. Вона пропонує багато можливостей для вивчення англійської мови, а також покращення навичок її викладання. Зокрема, це онлайн- та звичайні курси, додатки і веб-сайти, які допоможуть у вивченні англійської, English Channel з англомовними матеріалами про британське мистецтво.

Окрім того, Рада організовує багато подій, присвячених письменництву, кіно та театру, тож вивчення англійської може стати приводом розвитку в інших сферах. Слідкувати за подіями зручно у Facebook організації.

На глобальній версії сайту Британської Ради є навчальні відео для поліпшення методик викладання (англійською мовою), що переважно коштують 12 фунтів (трохи більше 450 гривень) та онлайн-курси, ціна яких – від 100 до 200 фунтів (приблизно від 3900 до 7800 грн).

Очні курси і проекти

Освітня платформа “Критичне мислення”

Для кого: для всіх вчителів, викладачів ВНЗ, батьків, працівників дошкільних закладів освітиФото з Facebook-сторінки платформи

Мова: українська

Хто готує: безпосередньо автори-розробники, експерти з освіти і вчителі-практики

Ціна: від 300 до 400 гривень

Засновниками платформи є експерти ГО “Вчителі за демократію і партнерство”. Освітня платформа “Критичне мислення” проводить тренінги для вчителів початкової, основної і старшої школи, викладачів ВНЗ з методики розвитку критичного мислення учнів і студентів. А також тренінги-практикуми для всіх учителів з педагогіки партнерства, дебатів, освіти для сталого розвитку. Навчання на Платформі “Критичне мислення” пройшли понад 2,7 тисяч учителів початкової, основної й старшої шкіл.

Крім того, на платформі є тренінги для працівників дошкілля з освіти для сталого розвитку та для батьків з розвитку критичного мислення дитини.

Також експерти платформи консультують школи з питань запровадження програм з критичного мислення й інтерактивних технологій на уроці.

На сайті платформи ви знайдете приклади різних уроків з використанням методів критичного мислення; програму й посібники до курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, що має гриф МОН; можуть замовити різні навчальні матеріали.

Тренінги відбуваються у містах по всій Україні. Крім того є опція виїзних тренінгів, тобто колектив будь-якої школи в Україні може замовити тренінг платформи до себе. Докладно про те, як це зробити, можна прочитати за цим посиланням.

Усі програми, за якими проводяться тренінги, – оригінальні авторські розробки експертів Платформи. По завершенні навчання учасники отримують іменні сертифікати із вказаною кількістю годин.

За подіями зручно слідкувати на Facebook-сторінці або на сайті.

Інша освіта

Для кого: для всіх вчителівФото з Facebook-сторінки “Інша освіта”

Мова: українська

Хто готує: експерти з освіти та практики з різних сфер

Ціна: переважно безкоштовно

“Інша освіта” – це некомерційна організація, яка в основному займається розвитком неформальної освіти. Тим не менше, чимало заходів стануть у нагоді працівникам формальної освіти – вчителям.

Наприклад, організація проводила школу тренерства та фасилітації, лекції з історії, а також про про інновації і тренди в навчальних форматах.

Слідкувати за анонсами заходів радимо на Facebook-сторінці організації.

Навчай для України

Для кого: для тих, хто хоче бути вчителем, та вчителів-початківцівФото з Facebook-сторінки “Навчай для України”

Мова: українська

Хто готує: експерти з освіти та вчителі-практики

Ціна: безкоштовно + стипендія

Це програма для молодих спеціалістів, які тільки-но закінчили виші. Її мета – залучити їх до викладання в школах та реформувати шкільну освіту. Щоб взяти участь у проекті, потрібно пройти відбір, після чого стартує педагогічна та лідерська підготовка.

Після підготовки вам допоможуть влаштуватись на роботу в одну зі шкіл, що потребують змін. Окрім вчительської зарплати, у вас буде стипендія. Експерти проекту постійно допомагатимуть досягати результатів у вашій школі, а на закінчення програми ви пройдете консультації щодо подальшого кар’єрного зростання.

Команда нових вчителів вийшла на роботу вже у вересні 2017 року – передбачається, що вони працюватимуть два роки. Новий відбір на 2018 рік також відкрито: перша хвиля вже закінчилася, проте організація пообіцяла відкрити другу хвилю у 2018 році. Тож стежте за оновленнями на Facebook-сторінці організації, аби не проґавити продовження реєстрації.

До речі, брати участь у проекті можуть й ті, хто не має педагогічної освіти – просто протягом участі в проекті ви паралельно навчатимитесь у виші.

Міжнародний освітній центр

Для кого: для всіх вчителівФото з Facebook-сторінки Центру

Мова: українська

Хто готує: практики з освіти, психології та інших сфер

Ціна: переважно 200 гривень

Цей освітній центр проводить майстер-класи та тренінги для вчителів. Чимало з них присвячено методикам викладання – наприклад, допомога смартфонів у вивченні STEM-предметів, дослідницька діяльність на уроках, математичний сторітелінг, кейси як метод інтеграції тощо.

Слідкуйте за оголошеннями заходів у Facebook освітнього центру.

Вікторія Топол, “Нова українська школа”

Фото: автор – realinemedia, Depositphotos

Оригінал статті: 
https://nus.org.ua/articles/de-navchatys-vchytelyam-chastyna-2/

Категорія: Новини | Переглядів: 165 | Додав: Гість | Рейтинг: 0.0/0

Додати публікацію в соціальні сервіси:
Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук по сайті
Форма входу
Субота
31.10.2020, 08:14

Логін:
Пароль:

[ Керування профілем ]
Навчальні презентації
Рейтинг матеріалів
Сайт з матеріалами д...
Завантажень: 2021
Переглядів: 1474
Додав: Ващук Б.В.
Дата: 18.11.2013

Електронний посібник...
Завантажень: 1818
Переглядів: 2849
Додав: Шахраюк Б.С.
Дата: 20.02.2013

Матеріали для уроків...
Завантажень: 1361
Переглядів: 1918
Додав: Ващук Б.В.
Дата: 19.11.2013

Рейтинг всіх матеріалів
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Рейтинг користувачів
bgd
Файлів: 240
vera_28v
Файлів: 86
лаборант
Файлів: 71
sveta
Файлів: 69
Rus2007
Файлів: 68
Rus2007
Репутація: 1038
bgd
Репутація: 1037
pozitivka_ua
Репутація: 101
slavik513
Репутація: 62
ТА-Т-А
Репутація: 59
bgd
Ранг: Головний адмін
master
Ранг: Адміністратор
Rus2007
Ранг: Адміністратор
yurynets
Ранг: Адміністратор
pozitivka_ua
Ранг: Ветеран спілкування
bgd
Коментарів: 83
pozitivka_ua
Коментарів: 23
slavik513
Коментарів: 16
VeriZon
Коментарів: 7
Танюша
Коментарів: 6
pozitivka_ua
Повідомлень: 569
bgd
Повідомлень: 395
slavik513
Повідомлень: 199
master
Повідомлень: 145
Rus2007
Повідомлень: 144
bgd
Статтей: 69
student15
Статтей: 29
student10
Статтей: 28
student7
Статтей: 23
student14
Статтей: 21

Повний список користувачів
Статистика сайту

Зареєстровано на сайті:

Всього: 3355
Нових за місяць: 26
Нових за тиждень: 4
Нових вчора: 2
Нових сьогодні: 0

Із них:

Адміністраторів: 5
Модераторів: 0
Викладачів: 81
Лаборантів: 8
Студентів: 350
Друзів: 201
Користувачів: 2695

Із них:

Хлопців: 839
Дівчат: 2414

Зараз на сайті:

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відвідувачі сайту
Free counters!

Рейтинг ресурсу
Цена vvpk.at.ua Траст vvpk.at.ua
Настоящий ПР vvpk.at.ua vvpk.at.ua Alexa/PR
vvpk.at.ua Tic/PR
Ми зареєстровані:
Каталог україномовних сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов bigmir)net TOP 100 Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера Белый каталог сайтов Анализ интернет сайта Безкоштовний каталог сайтів

© ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського", 2011-2020
Розробка і дизайн: Ващук Б.В.