Головна  Довідка  


   Оптичний привід (CD-ROM - Compact Disk Read Only Memory, DVD-ROM - Digital Versatile Disk и тд.).


   Оптичний привід — пристрій, що має механічну складову, керовану електронною схемою, і призначений для зчитування та (у деяких моделях) запису інформації з оптичних носіїв інформації у вигляді пластикового диска з отвором у центрі (компакт-диск, DVD тощо); процес зчитування/запису інформації з диска здійснюється за допомогою лазера. Існують такі типи приводів:
- привід CD-ROM
- привід CD-RW
- привід DVD-ROM
- привід DVD-RW
- привід DVD-RW DL
- привід HD DVD-ROM
- привід HD DVD/DVD RW
- привід BD-ROM
- привід BD-RE
- привід GD-ROM
- привід UMD

Відеокарта(також відеоада́птер, графічний ада́птер, графічна пла́та, графічна ка́рта, графічний прискорювач)


    электронний пристрій, перетворюючий графічний образ, що зберігається, як вміст пам'яті комп'ютера (або самого адаптера), у форму, придатну для подальшого виведення на екран монітора. Перші монітори, побудовані на електронно-променевих трубках, працювали за телевізійним принципом сканування екрана електронним променем, і для відображення потрібен відеосигнал, що генерується відеокартою.
   В даний час, однак, ця базова функція втратила основне значення, і в першу чергу під графічним адаптером розуміють пристрій з графічним процесором - графічний прискорювач, який займається формуванням самого графічного образу. Сучасні відеокарти не обмежуються простим виведенням зображення, вони мають убудований графічний процесор, який може проводити додаткову обробку, знімаючи це завдання з центрального процесора комп'ютера. Наприклад,всі сучасні відеокарти Nvidia та AMD (ATi) здійснюють рендеринг графічного конвеєра OpenGL та DirectX на апаратному рівні. Останнім часом також має тенденція використовувати обчислювальні можливості графічного процесора на вирішення неграфічних завдань.
   Зазвичай відеокарта виконана як друкованої плати (плата розширення) і вставляється у роз'єм розширення, універсальний чи спеціалізований (AGP). Також широко поширені і вбудовані (інтегровані) в системну плату відеокарти - як у вигляді окремого чіпа, так і як частина північного мосту чіпсету або ЦПУ); у цьому випадку пристрій, строго кажучи, не може бути названий відеокартою.

Звукова карта (звукова плата, аудіокарта; англ. sound card).



    додаткове обладнання персонального комп'ютера, що дозволяє обробляти звук (виводити на акустичні системи та/або записувати). На момент появи звукові плати були окремими картами розширення, що встановлюються у відповідний слот. У сучасних материнських платах представлені як інтегрованого в материнську плату апаратного кодека (відповідно специфікації Intel AC’97 чи Intel HD Audio).

   Ну ось, із системним блоком покінчили. Тепер перейдемо до пристроїв введення/виводу. До перших відносяться:
1. Клавіатура.
2. Мишка.
3. Сканер
До других відносяться:
1. Монітор.
2. Принтер.
3. Колонки.

Клавіатура (Keyboard).



   комплект розміщених у певному порядку важелів-клавіш у будь-якого механізму для керування будь-яким пристроєм або для введення інформації. Як правило, кнопки натискаються на пальці рук. Бувають, проте, сенсорні.

Мишка (Mouse).



   механічний маніпулятор, що перетворює механічні рухи на рух курсору на екрані.

Сканер.



   пристрій, який перетворює зображення на цифровий формат — цифрову копію зображення об'єкта. Процес отримання цієї копії називається скануванням.
   Ще одне визначення (не загальноприйняте):
   Сканер — пристрій, який за допомогою АЦП створює цифровий опис зображення зовнішнього для ЕОМ образу об'єкта і передає його за допомогою системи вводу/виводу ЕОМ.
   Бувають ручні (англ. Handheld), рулонні (англ. Sheet-Feed), планшетні (англ. Flatbed) та проекційні сканери. Різновидом проекційних сканерів є слайд-сканери, призначені для сканування фотоплівок. У високоякісній поліграфії використовуються барабанні сканери, в яких як світлочутливий елемент використовується фотоелектронний помножувач (ФЕУ).
   Принцип роботи однопрохідного планшетного сканера полягає в тому, що вздовж зображення, що сканується, розташованого на прозорому нерухомому склі, рухається скануюча каретка з джерелом світла. Відбите світло через оптичну систему сканера (що складається з об'єктива і дзеркал або призми) потрапляє на три розташовані паралельно один одному фоточутливі напівпровідникові елементи на основі ПЗЗ, кожен з яких приймає інформацію про компоненти зображення.

Монітор.



   конструктивно закінчений пристрій, призначений для візуального відображення інформації. Сучасний монітор складається з екрана (дисплея), блоку живлення та плат управління, корпусу. Інформація для відображення на моніторі надходить з електронного пристрою, який формує відеосигнал (у комп'ютері відеокарта). Як монітор у деяких випадках може застосовуватися і телевізор.

Принтер.



    периферійний пристрій, призначений для перекладу тексту або графіки на фізичний носій з електронного вигляду.
   Набули поширення багатофункціональні пристрої (МФУ), в яких в одному приладі об'єднані функції принтера, сканера, копіювального апарату та телефаксу. Таке об'єднання раціонально технічно та зручно у роботі.

Колонки або акустичні системи.



   пристрій для відтворення звуку.
   Акустична система буває широкосмугової (один широкосмуговий випромінювач, наприклад, динамічна головка) і багатосмугової (дві та більше головок, кожна з яких створює звуковий тиск у своїй частотній смузі).
   Акустична система складається з акустичного оформлення (наприклад, «закритий ящик» або «система з фазоінвертором» та ін.) та вмонтованих у нього випромінюючих головок (зазвичай динамічних).


Попередня сторінка

<
2012 © Автор: Fanzil Kolenchuk
2015-2020 © Переклад: Ващук Богдан